Chorzy i z niepełnosprawnością u Pani Studzieniczańskiej oraz Rozpoczęcie Lata z Chrystusem na Mazurach już w najbliższą sobotę – zaproszenie

W pierwszą sobotę lipca do diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej  pielgrzymują chorzy i z niepełnosprawnością oraz wspólnota Cichych Pracowników Krzyża. Pielgrzymom towarzyszą kapelani szpitali diecezji ełckiej, pielęgniarki, opiekunowie oraz kapłani. Zawiązanie wspólnoty w Studzienicznej odbędzie się o godzinie 9.45. W programie tradycyjnie uczestnicy wezmą udział w konferencji formacyjnej oraz nabożeństwie różańcowym. Wspólna Eucharystia z obrzędem namaszczenia chorych i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem sprawowana będzie o godzinie 12.00.  

Ks. Krzysztof Kaszuba, diecezjalny duszpasterz Służby Zdrowia wyjaśnia, że tegoroczne pielgrzymowanie odbywa się pod hasłem: „Eucharystia – ratunkiem w chorobie i trudnościach”. „Wszyscy potrzebujemy zapewnienia, że nie jesteśmy sami, zwłaszcza w sytuacji często, po ludzku niezrozumiałej i trudnej. Jezus w Najświętszym Sakramencie przychodzi z pocieszeniem, umocnieniem i zrozumieniem na to doświadczenie choroby. Nasze pielgrzymowanie przeżywamy w czasie trwania Kongresu Eucharystycznego Diecezji Ełckiej. W tym roku również mija 25 lat pielgrzymki św. Jana Pawła II do naszej diecezji. Te wydarzenia i świętowanie wpisuje się w naszą doroczną pielgrzymkę do Matki Najświętszej Studzieniczańskiej. Ona, jest nieustannie obecna w naszej codzienności i jako Matka zatroskana o zbawienie każdego człowieka. Dajmy się Jej poprowadzić do Chrystusa”  – zachęca ksiądz kapelan.    

Na zakończenie przewidziana jest agapa przy ,,najdłuższej desce Podlasia”.

Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej jest jednym z głównych sanktuariów diecezji ełckiej. W roku 1999 to miejsce odwiedził papież Jan Paweł II. Od 2008 r. Studzieniczna jest etapem wytchnienia na Szlaku Papieskim „Tajemnice Światła”.

mr

Ciężko wyobrazić sobie lepszy wypoczynek, niż ten z Panem Bogiem, dlatego serdecznie zapraszamy do wspólnego zawierzenia wakacyjnego czasu.

Nasze spotkanie rozpoczniemy różańcem, po którym ks. bp Dariusz Zalewski odprawi Mszę Świętą. Następnie będziemy mogli uczestniczyć w Adoracji Najświętszego Sakramentu, a wszystko zakończymy przy ognisku, wspólną agapą.

Spotkajmy się 6 lipca na Wzgórzu św. Brunona w Giżycku!

Pozostałe artykuły