Judziki – Parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła

Msze Święte:

Adres:

Judziki 4a, 19-400 Olecko

Rys historyczny: Metryka miejscowości Judziki i innych należących do parafii sięga XVII/XVIII w. Do 1945 r. zamieszkiwała tu ludność wyznania ewangelicko-augsburskiego. Po II wojnie światowej Judziki i inne miejscowości zasiedliła ludność polska wyznania rzymskokatolickiego, pochodząca w przeważającej części z Suwalszczyzny. Do 1991 r. miejscowości należące dzisiaj do par. w Judzikach należały do par. w Olecku. Parafię w Judzikach utworzył Bp Edmund Piszcz, biskup warmiński z dniem 1 lipca 1991 r. Kościół parafialny zaczęto budować w 1992 r. W Roku Jubileuszowym 2000 kościół został pobłogosławiony i oddany do użytku liturgicznego.

Wyposażenie: Kościół jest budowla halową, murowaną w stylu neogotyckim, z wyodrębnionym niewielkim prezbiterium do którego od strony północno-wschodniej przylega zakrystia, z fasadą główną zwieńczoną wieżą.

Odpusty: św. Ap. Piotra i Pawła – 29 czerwca

Księgi parafialne: od 1991, kronika parafialna również od 1991 r.
Telefon: (87) 520-76-60