Rejonowe spotkania opłatkowe

Okres Bożego Narodzenia to w diecezji ełckiej czas rejonowych spotkań opłatkowych kapłanów z pasterzami diecezji. Ze względu na stan epidemiologiczny i obostrzenia spotkania te odbywają się w ścisłym rygorze sanitarnym. Spotkania potrwają do 14 stycznia.

W katedrze ełckiej spotkanie rozpoczęło się Adoracją Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą poprowadził bp Jerzy Mazur, biskup ełcki.

Następnie, po odczytaniu Ewangelii, słowo pasterskie do prezbiterów skierował Pasterz diecezji. Bp Mazur dziękując kapłanom za ich dotychczasowa posługę i kapłańskie świadectwo wiary w tym trudnym czasie, podkreślił, że Jezus przychodzi do nas i przynosi nam pokój, byśmy odkryli, że Bóg ma w nas upodobanie. „Czas pandemii niesie lęk, strach zagrożenia, ale także i dobro. Dziękuje Wam za pomoc niesioną potrzebującym, chorym w posłudze sakramentalnej, za kreatywność w szukaniu sposobów by pomóc ludziom na drodze zbawienia”.

Biskup zwrócił uwagę, że wielu współczesnych ludzi jest zagubionych i ulega zeświecczeniu. Rodzi to nowe wyzwania przed duszpasterzami. Wskazując na osobę św. Józefa i nawiązując do Roku św. Józefa, ordynariusz przypomniał, że „kapłan nie może się lękać, ale winien być człowiekiem zawierzenia, pokładając zawsze ufność w Opatrzności”.

„W wypełnianiu posługi nie szukajcie dróg na skróty, ale patrzcie na wszystko oczyma wiary, zaufania i miłości. Miejcie jak św. Józef „twórczą odwagę”, która pokonuje strach a w chwilach trudnych wydobywa z człowieka niespodziewane możliwości” – zachęcał biskup.

Na zakończenie ordynariusz diecezji ełckiej życzył zgromadzonym kapłanom, aby odkrywali, że „Bóg ma w was upodobanie i abyście z taką samą miłością patrzyli na drugiego człowieka. A wszyscy, którzy są powierzeni waszej opiece widzieli i doświadczyli poprzez waszą służbę i posługę „czułości Boga””.

Po wspólnym przełamaniu opłatkiem ogłoszenia Kurii Diecezjalnej zakończyły spotkanie.

rr

Spotkanie opłatkowe Ełk:

 

Pozostałe artykuły