Pierwsza rocznica sakry biskupa Adriana Józefa Galbasa SAC

11 stycznia 2020 r biskup pomocniczy naszej diecezji przyjął święcenia biskupie w Katedrze ełckiej. Głównym konsekratorem był bp Jerzy Mazur, biskup ełcki natomiast współkonsekratorami abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce oraz abp Józef Górzyński, metropolita warmiński.

Pamiętajmy w modlitwie o Biskupie Adrianie, wypraszając potrzebne dary i łaski. Niech Maryja Matka Kościoła, Patronka Diecezji, otacza go płaszczem macierzyńskiej opieki. W dniu pierwszej rocznicy święceń biskupich życzymy Księdzu Biskupowi Adrianowi Galbasowi wielu łask Bożych oraz otwarcia na dary i natchnienia Ducha Świętego, a także opieki Najświętszej Maryi Panny. W trudnym czasie, który obecnie przeżywamy, życzymy głębokiej wiary i niewzruszonej nadziei, a także zdrowia, wytrwałości w trudach codziennej posługi pasterskiej oraz sił do trwania w bliskości i duchowej łączności z powierzonym sobie ludem.

Ekscelencjo „Szczęść Boże” na dalsze lata pasterskiej posługi.