Modlitwa za Maturzystów

2 marca rozpoczęły się zapisy do akcji modlitewnej Studniówka – 100 dni modlitwy za maturzystów. Celem modlitwy jest wsparcie maturzystów w czasie egzaminów maturalnych i wyboru życiowej drogi.

Czas zdawania matury to chwile, w których głowa młodych ludzi wypełniona jest pytaniem: Co dalej? Decyzje podjęte w tym czasie najczęściej kształtują dorosłe życie. Nie mamy wątpliwości, że to trudne i intensywne chwile! Towarzyszenie – to słowo chcemy wypełnić konkretnym działaniem i być przy tegorocznych maturzystach, modląc się za nich! Prosić będziemy o światło Ducha Świętego na egzaminach oraz dobre ich wyniki.

Od 25 marca do 2 lipca szturmujemy niebo również w intencji wybrania przez maturzystów dobrej drogi swojego powołania – kapłańskiego, zakonnego, misyjnego, małżeńskiego! Nie ma człowieka bez powołania. Architekt, kierowca, malarz, lekarz – jest wiele opcji. Jesteśmy powołani do konkretnych rzeczy, a moje ‘Tak, chcę iść w tę stronę” to tylko początek drogi odkrywanej przez całe życie!

To jednak nie koniec – mówi ks. Adrian Sadowski, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży. 25 marca w kościołach całej diecezji również będziemy modlić się za maturzystów. Będzie to dzień modlitwy o potrzebne dla nich łaski na czas rozeznawania swojej drogi i obierania dalszego kierunku. Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich – wiemy, że to właśnie od młodzieży zależy to, w jakim kierunku pójdzie świat, więc czujmy za nich odpowiedzialność i wspierajmy ich swoją modlitwą, szczególnie tego dnia, nie ustając w niej do 2 lipca.

Jak maturzysta ma zgłosić chęć bycia omadlanym?

Maturzysta wypełnia formularz: https://forms.gle/goqwvf5TjTZdqR4v5

Na podany w nim adres mail otrzyma potwierdzenie objęcia Cię duchową adopcją. Osoba, która podejmie się modlitwy za konkretnego maturzystę będzie znała tylko jego imię.

Akcja modlitewna potrwa do 2 lipca, kiedy to maturzyści powinni już znać swoje maturalne wyniki.

Monika Zubowicz

Pozostałe artykuły