Szkolenie członków KSM „Jak prowadzić spotkania Oddziału?”

22 kwietnia 2021 r., na platformie Zoom, odbyła się I część szkolenia członków KSM „Jak prowadzić spotkania Oddziału?”. Za przygotowanie spotkania odpowiadała grupa konsultacyjna ds. formacji powołana przez KSM Diecezji Ełckiej. Uczestnicy szkolenia mieli okazję podzielić się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi błędów, które są najczęściej popełniane przy prowadzeniu spotkań wspólnoty.

– Szkolenie, w którym mogłam uczestniczyć pomogło mi szerzej spojrzeć na temat spotkań oddziału. Miałam okazję zobaczyć błędy prowadzonych przeze mnie spotkań, a także wspólnie z innymi osobami dążyć do znajdowania rozwiązań owych problemów. Osobiście chcę wykorzystywać tę wiedzę, aby podwyższyć poziom spotkań oraz aby osoby biorące w nich udział jak najowocniej odbierały przekazywane treści. Dziękuję! – mówi Emilia z Oddziału KSM w Olecku.

– Spotkanie było bardzo inspirujące! Rozwiązania problemów i błędów, które są na spotkaniach są genialne! Wiele z nich chcę zastosować na piątkowym spotkaniu: modlitwa za siebie na wzajem, wracanie do tematu i przyciąganie uwagi nietypowym zawołaniem… KONSULTACJA Z KSIĘDZEM tematu spotkania. Super! – dodaje Kamil z Oddziału KSM w Bargłowie Kościelnym.

Jednym z punktów szkolenia była także konferencja, którą wygłosił ks. Cezary Kościuk – opiekun grupy konsultacyjnej ds. formacji KSM. Zwrócił on uwagę na to, co jest podstawą przygotowania dobrego spotkania – Eucharystia, moja osobista modlitwa, modlitwa innych osób, trwanie w stanie łaski uświęcającej. To filary dobrego przygotowania.

– Konferencja ks. Cezarego pokazała nam fundament dobrego spotkania i duchowego przygotowania prowadzącego. Przedstawienie tego w formie graficznej (budowy domu) jest świetną wizualną alternatywą prezentacji hierarchii ważności filarów dobrze poprowadzonego spotkania. Jestem zachwycony szkoleniem i nie mogę doczekać się już drugiej części – mówi Kamil.

Już 29 kwietnia o godz. 19.00, na platformie Zoom, odbędzie się druga, warsztatowa część szkolenia na której uczestnicy zdobędą umiejętności niezbędne do dobrego poprowadzenia spotkania.

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w spotkaniu i mamy nadzieję na ponowne spotkanie już w najbliższy czwartek!

Pozostałe artykuły