II część szkolenia KSM „Jak prowadzić spotkania Oddziału?”

29 kwietnia odbyła się II część szkolenia „Jak prowadzić spotkania Oddziału?”. W czasie warsztatów uczestnicy zdobywali umiejętności niezbędne do dobrego prowadzenia spotkania. Wykorzystywali przy tym wiedzę zdobytą w czasie pierwszej części szkolenia.

Szkolenie „Jak prowadzić spotkania oddziału?” pokazało mi jak wiele mogę się nauczyć od drugiego człowieka. Podczas pierwszej części szkolenia szukaliśmy rozwiązań błędów, które zdarzają się w prowadzeniu spotkań w oddziale. Wiele osób dzieliło się swoimi rozwiązaniami, każdy opierał to na doświadczeniu zdobytym we własnej wspólnocie. To pokazało mi, że, chcąc wprowadzić zmiany w oddziale, czy innej grupie, nie muszę daleko szukać. Często dobrym sposobem jest posłuchanie rad, które dają osoby z bliskiego otoczenia. To doświadczenie przypomniało mi również jak wielu pięknych ludzi tworzy KSM, jak wiele mogę od nich czerpać – dzieli się Mateusz z Ełku.

 Szkolenie było dobrą okazją, by przypomnieć sobie, że KSM to wspólnota, o którą trzeba dbać jak o dom, trzeba się troszczyć o ludzi, którzy ją tworzą! – dodaje Gabriela z Augustowa.

Uczestnicy II części szkolenia wysłuchali krótkiego wykładu na temat metod aktywizacji, które warto wykorzystywać w prowadzeniu spotkań. Wiedzą na ten temat podzielił się ks. Cezary Kościuk – opiekun grupy konsultacyjnej ds. formacji KSM w naszej diecezji. Następnie pracując w grupach, uczestnicy opracowywali konspekty spotkań.

Druga część szkolenia, o tym jak prowadzić spotkania w oddziale była bardzo inspirująca! Wiele wiadomości, sposobów przebiegu konkretnych elementów spotkań chcę zastosować w moim oddziale. Po pierwszej jak i drugiej części w naszym oddziale weszły zmiany i jestem pewien, że to przyniesie o wiele większe i co za tym idzie Boże owoce rozwoju ducha jak i ciała, wspólnoty oraz parafii i społeczności katolickiej. Bóg zapłać za ten czas organizatorom! Na chwałę Bożą! – mówi Kamil z Bargłowa Kościelnego.

Na zakończenie spotkania słowo do uczestników skierował ks. Robert Galicki – Asystent Diecezjalny KSM oraz opiekun grupy konsultacyjnej ds. formacji KSM w naszej diecezji.

Organizacją szkoleń zajęła się grupa konsultacyjna ds. formacji KSM. Dziękujemy wszystkim członkom grupy za przygotowanie spotkań oraz wszystkim uczestnikom za poświęcony czas! Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza zaowocuje w naszych wspólnotach!

GOTÓW!

Pozostałe artykuły