Z Maryją na Jeziorach

W Mikołajkach 24 lipca 2021 r. już po raz piąty będzie organizowane wyjątkowe spotkanie modlitewno-ewangelizacyjne w intencji wszystkich przybywających do diecezji ełckiej na odpoczynek, a szczególnie żeglarzy, wodniaków, którzy pływają po mazurskich jeziorach. Wydarzeniu organizowanemu pod hasłem: „Z Maryją na Jeziorach” przewodniczyć będzie bp Jerzy Mazur, biskup ełcki, Przewodniczący KEP ds. Misji.

Biskup ełcki zachęca do  włączenia się w dziękczynienie za bezpieczne podróże, nie tylko za kierownicą samochodów, ale również za sterem, czy przy wiosłach. MIVA Polska zaprasza kierowców, aby za każdy bezpiecznie przejechany kilometr wpłacili 1 gr na środki transportu dla misjonarzy. 

– Jest to czas modlitwy za użytkowników dróg oraz zbiórki na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy, którzy potrzebują nie tylko wsparcia duchowego, ale i materialnego – powiedział bp Mazur apelując o włączenie się w akcję.

Podczas wydarzenia „Z Maryją na Jeziorach”, w ramach XXII Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa będą zbierane ofiary na rzecz misjonarzy, na zakup łodzi i silników motorowych.

– Największa bieda jest w Afryce i na Madagaskarze. Miejscowi wierni nie są w stanie udźwignąć ciężaru utrzymania parafii, szkoły czy ośrodków zdrowia. Na drugim miejscu jest Ameryka Łacińska, zwłaszcza Amazonia, gdzie potrzebne są nie tylko samochody terenowe, ale także tratwy, motorówki, czy same silniki do łodzi – powiedział biskup. Jak dodał – sporo próśb pochodzi także z Nowej Gwinei.

Spotkanie „Z Maryją na Jeziorach” rozpocznie się ok. godz. 18.00 koncertem muzyki religijnej w wykonaniu Załogi Dr. Bryga z Giżycka na nabrzeżu w Mikołajkach. Po koncercie wszyscy uczestnicy zaproszeni są do udziału w rejsie z „Maryją na Jeziorach”. Podczas żeglugi będzie sprawowane nabożeństwo różańcowe w intencji wypoczywających w diecezji ełckiej, a szczególnie wodniaków. Oprawę muzyczną spotkania ewangelizacyjno-modlitewnego poprowadzi schola z Baranowa. Nad organizacją spotkania czuwają proboszczowie parafii z Mikołajek.

W tym dniu wszyscy żeglarze, wodniacy są zaproszeni, aby przyłączyli się do modlitwy na wodzie na swoich jednostkach pływających.

Po rejsie ewangelizacyjno-modlitewnym, w marszu za Maryją w znaku figury Matki Bożej z Fatimy, uczestnicy przejdą z Portu do kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej, gdzie Apelem Jasnogórskim zakończy się spotkanie „Z Maryją na Jeziorach”.

XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „W drogę do Źródła Życia” obchodzony jest z okazji wspomnienia patrona kierowców i podróżujących, które przypada 25 lipca. Towarzyszy mu organizowana przez MIVA Polska Akcja św. Krzysztof – 1 grosz za 1 bezpiecznie przejechany km na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku ze wszystkich prowadzonych przez MIVA Polska akcji na środki transportu łącznie zebrano 5 mln 250 tys. zł.

Pozostałe artykuły