Rada Prezesów oraz Księży Asystentów KSM Diecezji Ełckiej

Dnia 4 września 2021r. odbyła się rada Prezesów oraz Księży Asystentów KSM Diecezji Ełckiej. Spotkanie rozpoczęło się Mszą świętą w parafii pw. bł. Karoliny Kózkówny w Ełku. Po niej odbyły się obrady. Rada była okazją do poznania nowego Diecezjalnego Duszpasterza Młodzieży, ks. Tomasza Bondzio, który był gościem spotkania.

Podczas rady przypomniane zostały zasady prawidłowego przeprowadzania wyborów kierownictwa, o których powiedziała Zuzanna Wujek – sekretarz Diecezjalnej Komisji Rewizyjnej. O odpowiedzialności za kształtowanie następców i indywidualnej pracy nad sobą w kierowaniu oddziałem mówiła Prezes Zarządu, Monika Zubowicz. Podczas Rady omówiono najbliższe działania podejmowane w Stowarzyszeniu. Nie zabrakło podziękowań za pracę i zaangażowanie.

Spotkanie prezesów, już nie online, to czas, kiedy omawiamy najważniejsze sprawy dotyczące Stowarzyszenia na najbliższy czas. A dzieje się dużo. Rozpoczynamy właśnie rok formacyjny, a w połowie września gościć będziemy u siebie Krajową Radę KSM, która po raz pierwszy w historii obradować będzie na terenie diecezji ełckiej. Pracujemy nad przygotowaniem kandydatów na członków Stowarzyszenia, a szkolenie ukończyli kandydaci na liderów KSM, którzy niebawem rozpoczną swoją posługę – dzieli się życiem KSM Monika Zubowicz – Czeka nas też wyborczy Zjazd Diecezjalny. Przy tym wszystkim pracujemy razem, co jest owocem pracy w pandemii – powołaliśmy wiele zastępów i zespołów, które pracują, aby KSM był rzeczywiście Stowarzyszeniem Młodych – dodaje Prezes Zarządu Diecezjalnego

KSM zrzesza w naszej diecezji ok. 300 osób. Młodych i księży, którzy chcą poznać Stowarzyszenie i rozpocząć pracę w strukturach KSM zapraszamy do kontaktu – biuro@ksm.elk.pl.

Joanna Kulesza – zastępca sekretarza Zarządu Diecezjalnego

Pozostałe artykuły