Rekolekcje dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej

Już w najbliższy weekend 19-20.02.2022r. zapraszamy do udziału w kolejnym cyklu rekolekcji.

Rekolekcje dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej (I tura).

„Jeżeli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą” (Ps 127,1).

Nadzwyczajny szafarz Komunii Świętej, to przede wszystkim człowiek wiary, którego życie ma być przeniknięte miłością do Najświętszego Sakramentu. Z tej miłości winna wypływać pobożność oraz świadectwo życia osadzonego w słowie Bożym i w Tradycji Kościoła. Gotowość służby Bogu i ludziom przy kapłanie musi być przejawem dyspozycyjności względem samego Chrystusa żyjącego w Kościele. Nadzwyczajny szafarz musi ciągle wzrastać w pragnieniu własnej świętości i w przekonaniu, że posługa, do której został powołany winna być pełniona przez niego z gorliwością i poświęceniem. Aby to uczynić, należy pielęgnować nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny i do świętych oraz rozwijać wiedzę religijną na podstawie nauczania Magisterium Kościoła, wyrażonego przede wszystkim w Katechizmie. Celem dni skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej jest utrwalenie tych prawd w modlitewnej atmosferze skupienia.

Informacje i zapisy w recepcji klasztoru:

PN – NIEDZ: 08:00 – 16:00tel:(87) 566 24 99tel. +48 508146007e-mail: fundacja@wigry.pro