Tydzień Małżeństwa w Ełku

Mszą Świętą w  par. pw. św. Jana Ap. zakończył się po raz pierwszy obchodzony w Ełku i naszej diecezji Tydzień Małżeństwa. Przez cały tydzień pary małżeńskie mogły wziąć udział w zaproponowanych dla nich wydarzeniach: seansie filmu w kinie ECK, warsztatach  z komunikacji „Jedność małżeńska – siła w różnorodności”, wykładzie „Naprotechnologia – nie dla wszystkich?!” prowadzony przez lek. med. Karolinę Siemienowicz specjalistkę naprotechnologii, randce małżeńskiej oraz warsztatach z masażu.

W niedzielę 13 lutego w Światowy Dzień Małżeństwa na zakończenie Tygodnia małżeństwa w kościele pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Ełku o godz. 12.00 została odprawiona Msza święta w intencji małżeństw. Podczas niej obecne pary małżeńskie odnowiły przyrzeczenia małżeńskie. Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. Michał Puczyłowski, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin. „Jedność i świętość małżeństwa wydaje się nie tylko czymś możliwym  do osiągnięcia, ale jednocześnie atrakcyjnym. Ludzie mają prawo zobaczyć prawdę – wielką moc miłości. Módlmy się, abyśMY wierzyli w sakrament małżeństwa i wzajemnie się miłowali” – mówił do zebranych ks. Michał.

Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa to społeczna kampania promująca szczególną, komplementarną więź kobiety i mężczyzny. Tydzień Małżeństwa odbywa się równolegle w 22 krajach zawsze w tym samym terminie: 7-14 lutego.

W Polsce projekt został zainicjowany w 2015 r. przez Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich. Od tego czasu odbyło się kilkadziesiąt wydarzeń o charakterze edukacyjnym, kulturalnym, rekreacyjnym i rozrywkowym.

Organizatorem wydarzeń Tygodnia Małżeństwa w Ełku było Stowarzyszenie Rodzina Rodzin, Związek Dużych Rodzin 3 plus koło Ełk oraz Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ełckiej Kurii Diecezjalnej.

Partnerami wydarzeń zostali Gabinet Odnowy Biologicznej Bio-aktiv, Karczma Stary spichlerz, Kino ECK, Łukasz Remizow Studio66, Urząd Miasta Ełku.

Sponsorami wydarzeń byli FALA, KING DOM DACHY Adam Górski, SKODA Fimot EŁK, Cristal Travelnet oraz anonimowi sponsorzy.

Wydział Duszpasterstwa Rodzin

fot. Remigiusz Makarewicz

Pozostałe artykuły