Spotkanie Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży – podziękowanie bp. Grzegorza Suchodolskiego

Drodzy Duszpasterze Młodzieży,

dziękuję Wam za wtorkowe wspólne spotkanie z członkami i konsultorami Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży. Bardzo dziękuję za obecność każdego z Was i przyjęcie zaproszenia do pracy w najbliższej pięcioletniej kadencji Rady.

Nie ukrywam, że pierwszym celem, który mi przyświecał, było zgromadzenie razem (po trudnym czasie pandemii) tak wielu osób odpowiedzialnych za młodzież w polskim Kościele. Dzisiaj, komentując Ewangelię dnia, na twitterze napisałem: „Ileż spotkań, rozmów, dialogu i wzajemnego słuchania potrzeba, aby bardziej przyjąć i zrozumieć”. Mam wrażenie, że udało nam się posłuchać prelegentów i siebie nawzajem. Był czas na wspólną modlitwę, na prywatne rozmowy i spotkania. Zasiedliśmy razem do stołu. To wszystko ważne, choć z pewnością nie wszystkie kwestie udało się rozjaśnić i rozstrzygnąć. Tak, może zabrakło wspólnej Eucharystii, ale ufam, że to dopiero początek drogi …. „z Wuhan do Lizbony”.

Dziękuję Prelegentom. Dziękuję bp. Andrzejowi Czai za ukazanie Kościoła jako wspólnoty Kościołów lokalnych z całą ich różnorodnością i odmiennością; dziękuję za próbę ukazania kryteriów zdrowej relacji pomiędzy duszpasterstwem krajowym a diecezjalnymi. Dziękuję ks. Andrzejowi Kicińskiemu za analizę i perspektywę pastoralną pracy „z” młodymi w drodze pomiędzy Wuhan a Lizboną, za „przemycanie” do naszej posługi duszpasterskiej wśród młodych koniecznych elementów katechumenalnych i mistagogicznych. Dziękuję ks. Krzysztofowi Pawlinie za troskę o kolejne nowe pokolenia duszpasterzy w ramach projektu „Szkoła Duszpasterzy Młodzieży” na Akademii Katolickiej w Warszawie. Dziękuję za obecność Ks. Tomaszowi Bondzio i Ks. Adrianowi Sadowskiemu z diecezji Ełckiej.

Niech Pan Bóg obdarzy nas wszystkich swoim pokojem i błogosławieństwem.

Z modlitwą

+ Grzegorz Suchodolski – przewodniczący Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży

Pozostałe artykuły