I Kongres Różańcowy Diecezji Ełckiej (zapowiedź)

W roku jubileuszu 30-lecia istnienia Diecezji Ełckiej oraz po beatyfikacji Pauliny Jaricot organizowany jest I Kongres Różańcowy Diecezji Ełckiej pod hasłem: „Odmawiajcie Różaniec”.

Program Kongresu Różańcowego będzie realizowany w czterech stacjach: 28 maja w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Różańca Świętego w Krasnymborze – Stacja Dorosłych; 29 maja we wszystkich parafiach diecezji ełckiej; 4 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej – Stacja Dziecięca; 11 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Ełku – Stacja Młodzieżowa.

„Pragniemy, by nastąpiło ożywienie nabożeństwa Pierwszych Sobót Miesiąca, działalności środowisk różańcowych i zainicjowanie nowych wspólnot, a także promowanie i odkrywanie tego skarbu, jakim jest Różaniec” – wyjaśnia idee kongresową biskup ełcki Jerzy Mazur.

Już w najbliższą sobotę 28 maja w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Różańca Świętego w Krasnymborze odbędzie się Stacja Dorosłych I Kongresu Różańcowego Diecezji Ełckiej. Bogaty program rozpocznie się już o godz. 9.00. W ideę kongresu wprowadzi bp Jerzy Mazur. Uczestnicy będą mieli okazje poznać historię Sanktuarium i cudownego obrazu Matki Bożej Królowej Różańca Św. czas konferencji został podzielony na dwie sesje. Wśród prelegentów wystąpią: s. Rafaela Dobrót CSL, ks. kan. dr Jacek Gancarek, moderator Stowarzyszenia Żywy Różaniec; o. dr Kazimierz Szymczycha SVD, sekretarz KEP ds. Misji oraz s. dr Blanka Szymańska.

Uroczystej Mszy św. o godz. 12.00 przewodniczył będzie bp Jerzy Mazur. Po Eucharystii zostaną wręczone dyplomy jubileuszowe członkom KŻR. W tym dniu zostanie również poświęcony i otwarty nowy Szlak Różańcowy bł. Stefana Wyszyńskiego: „Z Różańcem w drodze”.

W niedzielę 29 maja diecezjalny I Kongres Różańcowy będzie przeżywany we wszystkich parafiach diecezji. Do wszystkich parafii zostały przekazane materiały duszpasterskie, w których m.in. znajduje się hymn I Kongresu Różańcowego DE, Listy Pasterskie Biskupa Ełckiego, materiały do homilii i rozważania o tematyce różańcowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz świadectwa. (materiały również do pobrania niżej)

Do udziału w poszczególnych stacjach kongresowych zaproszeni są wszyscy duchowni i świeccy diecezji ełckiej, wspólnoty i ruchy kościelne, a także wszyscy przybywający do diecezji na wypoczynek.

Pozostałe artykuły