Jubilaci świętowali w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Ponad pięćdziesiąt par z Ełku, obchodzących w tym roku jubileusz 50-lecia ślubu, zgromadziło się w niedzielne przedpołudnie w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ełku. Uroczystej Mszy św. przewodniczył bp Jerzy Mazur, biskup ełcki, a homilię wygłosił ks. prał. Mieczysław Brzóska, moderator miasta Ełku.

W homilii ks. Brzóska podkreślił, jak ważne jest budowanie relacji z Chrystusem Miłosiernym, Księciem miłości. „To Bóg jest tym, który ma w swojej dłoni nasze serca, chciał, żebyście odpowiedzieli na miłość tej drugiej osoby, byście się zakochali nawzajem, żebyście poznali się, podjęli decyzję o małżeństwie, a później przez lata u Chrystusa szukali tej mocy, by miłość wasza nie ustała” – mówił kapłan.

Wśród dostojnych jubilatów, były pary, które dziś dają świadectwo wzajemnej troski o siebie, zwłaszcza w doświadczeniu choroby. „Jesteście znakiem Bożej obecności i miłości pośród nas. Śpiewamy dzisiaj Magnificat, gdyż wielkie rzeczy uczynił Bóg w waszym życiu” – zauważył ksiądz moderator.

Kapłan zachęcał jubilatów, aby świętując jubileusz przejrzeć album zdjęć rodzinnych. „To obraz waszego życia. On wskazuje na siłę waszych przeżyć i doświadczeń” – mówił.

Podczas Mszy św. jubilaci odnowili swoje przyrzeczenie małżeńskie. Na zakończenie uroczystości jubilaci otrzymali błogosławieństwo Biskupa Ordynariusza oraz List gratulacyjny, który wręczył Tomasz Andrukiewicz, prezydent Miasta Ełku.

„To dla nas piękny czas. 50 lat w radości i cierpieniu. Ale zawsze razem i z Bogiem. To on nas połączył, to On trwał z nami przez wszystkie lata, a my z Nim i mamy nadzieję, że to On nas zabierze do siebie po zwieńczeniu naszego życia” – mówili jubilaci, Stanisław i Eugenia z Ełku.

Na zakończenie Eucharystii biskup ełcki dostojnym jubilatom złożył życzenia. „Zawsze nowożeńcom życzę prawdziwego szczęścia. I tego szczęścia życzę dziś również wam. To szczęście jest właśnie wtedy, kiedy jedno kuleje na lewą nogę, drugie z małżonków kuleje na prawą nogę. W tym wszystkim przyzwyczają się do swego kulenia, krocząc razem wspomagają się nawzajem i zawsze patrzą w tym samym kierunku. To jest to prawdziwe szczęście. I niech ona zagości w waszych sercach” – mówił ordynariusz ełcki.

„Chciałbym podziękować wam za dar Bożego małżeństwa w naszym mieście. To jest ogromny dar, że możecie być ambasadorami dobrej miłości małżeńskiej. Jesteście przykładem dla mieszkańców naszego miasta” – mówił prezydent miasta Ełku.

Po Mszy św. ciąg dalszy uroczystości miał miejsce przy wspólnym stole, do którego byli zaproszeni jubilaci i ich goście.

Organizatorami uroczystości był Urząd Miasta Ełku wraz z Kurią Biskupią – Wydziałem Duszpasterstwa Rodzin.

ks. kz

Pozostałe artykuły