Dzień Wspólnoty Oazy Wielkiej Genezaret

11 lipca w parafii bł. Karoliny Kózkówny w Ełku odbył się Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Uczestniczyły w nim cztery oazy: Oaza Rodzin II° z archidiecezji łódzkiej przeżywana w Smolanach, Oaza Dzieci Bożych II° z diecezji łomżyńskiej przeżywana w Łupkach oraz Oaza Nowej Drogi I° i Oaza Dzieci Bożych I° z diecezji ełckiej przeżywane w Zdunowie.

Wszystko zaczęło się od zawiązania wspólnoty, w trakcie którego zostały zaprezentowane znaki poszczególnych oaz oraz ich piosenki. Następnie uczestnicy dzielili się swoimi świadectwami jak Pan Bóg działał w nich podczas rekolekcji.

Najważniejszym punktem dnia była Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem ks. biskupa Jerzego Mazura. Pasterz diecezji ełckiej mówił  nam o wartości wspólnoty, że to w niej następuje duchowy wzrost. Przypominał też o ogromie Bożej miłości, która nas ogarnia, przenika i gromadzi.

Po duchowym posiłku przyszedł czas na strawę dla ciała. Zjedliśmy wspólną Agapę z darów przywiezionych przez oazy. Dzień zakończyliśmy Godziną Odpowiedzialności i Misji, w trakcie której można było przystąpić do dzieła Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, ale też uświadomić sobie wartość postu i modlitwy dla wyzwalania siebie i innych z grzechu i zniewolenia.

Dzień Wspólnoty jest 13. dniem wakacyjnych rekolekcji oazowych, kiedy przeżywana jest trzecia chwalebna tajemnica różańca – Zesłanie Ducha Świętego. W tym dniu wszystkie oazy gromadzą się w jednym miejscu jak Apostołowie w Wieczerniku. Jest to znak jedności we wspólnocie Kościoła. Tego dnia szczególnie możemy doświadczyć, że mimo iż się różnimy to wszyscy stanowimy Mistyczne Ciało Chrystusa – Kościół, w którym każdy jest ważny i każdy jest potrzebny.

ks. tm

Pozostałe artykuły