Rocznica powstania Warsztatów Terapii Zajęciowej w Gołdapi

Za nami miło spędzony dzień 22. urodzin Warsztatów Terapii ZAjęciowej w Gołdapii.

Tradycyjnie rozpoczął się Mszą świętą koncelebrowaną przez księdza proboszcza Tomasza Lalaka i dyrektora Caritas Diecezji Ełckiej księdza kanonika Dariusza Kruczyńskiego. Zawsze w ten sposób celebrowano to święto i nie wyobrażamy sobie, aby inaczej miało się to odbywać. Miłym akcentem było uczestnictwo w Eucharystii przedstawicieli samorządu powiatowego – Pani Starosty Marzanny Wardziejewskiej i Pana Wicestarosty Andrzeja Ciołka. Dobrze jest wiedzieć, że mamy takich przyjaciół.

Razem z nami, jak niezmiennie przez 21 lat, był były kierownik WTZ Pan Jerzy Sobisz. Odwiedziła nas również p. Nela – szczególnie sympatycznie wspominana przez naszą Anią („o moja Ty stokrotko”).

Jak zawsze nie zawiedli rodzice i opiekunowie naszych wspaniałych Uczestników.

Taki ważny dzień nie mógł się tak po prostu zakończyć. Na dalsze świętowanie przenieśliśmy się do restauracji „Nóż widelec” dwukrotnego mistrza kartaczy. Sprawdziliśmy – faktycznie zasługują na tytuł podwójnego mistrza. Możemy nawet dodać kolejną gwiazdkę do tej pyszności.

Były jeszcze kawa i ciasto, i delikatne wspomnienia minionych dwudziestu dwóch lat. I propozycje jak zorganizować kolejne rocznicowe spotkanie.

Zatem do zobaczenia…

AI

Pozostałe artykuły