Maturzyści diecezji ełckiej modlili się na Jasnej Górze

Co roku maturzyści z całej Polski pielgrzymują do Matki Bożej Częstochowskiej aby modlić się o dobry wybór drogi życiowej. Maturzyści diecezji ełckiej 14 października, w Święto Edukacji Narodowej spotkali się na Jasnej Górze.

Pielgrzymkę rozpoczęła konferencja na sali św. Jana Pawła II. Następnie maturzyści spotkali się z seminaryjnym zespołem Effatha, który tworzą klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku. Maturzyści modlili się podczas Apelu Jasnogórskiego w kaplicy Cudownego Obrazu a także wzięli udział w Drodze Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich. Ostatnim punktem był udział w Mszy Świętej pod przewodnictwem bp Jerzego Mazura, który przypomniał uczniom postać Kardynała Stefana Wyszyńskiego, który zawierzał Maryi całe swoje życie. Biskup ełcki zwrócił się też, do młodych, którzy słyszą głos powołania: „Jesteśmy u Matki Kościoła, która widzi jak wielu ludzi odchodzi od Kościoła. Nie zatwardzajmy naszych serc. Jeżeli słyszysz głos powołania – idź i głoś (…) Dziś świat potrzebuje kapłanów bo potrzebuje Chrystusa”. Ordynariusz wezwał maturzystów aby mieli odwagę przyznawać się, że są uczniami i uczennicami Chrystusa. Jako wzór przedstawił bł. Carla Acutisa i prosił zebranych aby wspólnie odmówili modlitwę za jego wstawiennictwem, która znajdowała się na podarowanych im obrazkach z błogosławionym.

Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę jest ogólnopolską tradycją od wielu lat. Maturzyści ze wszystkich diecezji udają się przed Cudowny Obraz Matki Bożej przed maturą, a tym samym przed czasem podejmowania ważnych życiowych decyzji. Zawierzają swoje życie Bogu przez ręce Maryi. Pielgrzymka jest też okazją do przeżycia szkolnych rekolekcji a także do spotkania z biskupem diecezji ełckiej Jerzym Mazurem, który błogosławi młodzieży na czas rozeznawania swojej życiowej drogi.

Redakcja

Pozostałe artykuły