„Troska o życie wychowaniem do pokoju!” – Tydzień Modlitw o Ochronę Życia 19-25 marca

Marzec to wyjątkowy miesiąc dla obrońców życia człowieka. Obchodzony jest wówczas Narodowy Dzień Życia i  Dzień Świętości Życia. Z tej okazji jak co roku Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka zaprasza wszystkich zainteresowanych na dwa ogólnopolskie wydarzenia.

Wszystkie niezbędne informacje, np. grafiki na social media dostępne są na stronach www.zazyciem.pro-life.pl oraz
www.pielgrzymka.pro-life.pl

Tydzień Modlitw o Ochronę Życia 19-25 marca

Miniony rok upłynął pod znakiem wojny na Ukrainie. Dlatego tematem przewodnim tegorocznej, trzeciej edycji Tygodnia Modlitw o Ochronę Życia jest pokój. Człowiek, który z miłością chroni dziecko w łonie matki, nie sięgnie po karabin. Dlatego jesteśmy przekonani, że: „Troska o życie od poczęcia wychowaniem do pokoju”.

Jak w minionych latach, naszą modlitwą pragniemy objąć wszystkie dzieci nienarodzone i ich rodziców, szczególnie gdy dowiadują się o chorobie dziecka. Będziemy się modlić za młodzież, by była wierna chrześcijańskim wartościom, za pielęgniarki, położne, lekarzy i farmaceutów, a także za polityków i dziennikarzy. Chcemy się też modlić o sprawiedliwość społeczną, przejawiającą się m.in. w realnej pomocy państwa dla osób z niepełnosprawnościami.

Tydzień Modlitw o Ochronę Życia rozpocznie się w liturgiczne wspomnienie św. Józefa (19 marca), a zakończy w Dzień Świętości Życia (25 marca). Codziennie będziemy odmawiać przygotowane (krótkie) modlitwy. Zachęcamy, aby zaprosić do tego członków Rodziny, Przyjaciół, Znajomych ze wspólnot. Świat potrzebuje na nowo usłyszeć Ewangelię Życia .

Zachęcamy do zamawiania bezpłatnych broszur z tekstami modlitw: tel. 12 311-02-60, email: biuro@prolife.pl oraz formularz na stronie www.zazyciem.pro-life.pl

Wszystkie teksty modlitw, nagrania rozważań oraz grafiki dostępne są na www.zazyciem.pro-life.pl

43. Pielgrzymka Obrońców Życia Człowieka na Jasną Górę

Historia pielgrzymowania obrońców życia na Jasną Górę sięga 1980 roku. Od ponad 40 lat miłośnicy życia przedstawiciele ruchów i stowarzyszeń pro-life, ale również pielgrzymi indywidualni, gromadzą się na Jasnej Górze, by prosić o ochronę życia poczętych dzieci i przemianę serc Polaków, by troska o każde ludzkie życie była trwałą postawą ich serca. W tym roku będziemy się modlić także o konkretne zaangażowanie się struktur państwa w troskę o osoby z
niepełnosprawnościami.

Spotkanie na Jasnej Górze 18 marca br. rozpocznie się o godz. 9.00 w auli św. Jana Pawła II. Uczestnicy będą mogli wysłuchać m.in. świadectwa rodziny wychowującej niepełnosprawnego syna.  Szczególną uwagę podczas części wykładowej zwrócimy na potrzebę wsparcia osób z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunów, a także zastanowimy się, jakie wyzwania aktualnie stoją przed ruchami pro-life, szczególnie w przestrzeni medialnej.

Podczas pielgrzymki zostaną również wręczone nagrody w XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodzieży „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” o nagrodę im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Centralnym punktem spotkania będzie Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu, pod przewodnictwem JE abpa Wacława Depo, metropolity częstochowskiego. Spotkanie zakończy się wspólną Drogą Krzyżową na Wałach Jasnogórskich.

Dla chętnych pielgrzymów zostaną zorganizowane bezpłatne przejazdy do Częstochowy:

z Krakowa – zapisów można dokonać pod nr tel. 12 421 08 43
z Rzeszowa – zapisy u Pani Anny pod nr tel. 798 472 255
z Bielska-Białej – zapisy u Pana Adama pod nr tel. 694 351 948

Program pielgrzymki

Aula św. Jana Pawła II:

9.00 – Anna i Zbigniew Kasprzykowie – świadectwo.
9.25 – Wojciech Zięba, prezes PSOŻC – „Słodko-gorzki sukces.
Zapomniane dzieci z niepełnosprawnościami”.
9.50 – 10.40 Rozdanie nagród w konkursie „Pomóż ocalić życie
bezbronnemu”.

Kaplica Cudownego Obrazu:

11.00 – Msza Święta pod przewodnictwem JE ks. abp. Wacława Depo.

Aula św. Jana Pawła II:

12.15 – Magdalena Guziak-Nowak – „Pro-Life – tak, ale jak?”
12.50 – Jan Pospieszalski „Stopniowo, po cichu i konsekwentnie. Unijne
prawo przeciw życiu”.
13.20 – Paweł Wosicki (Fundacja „Głos dla Życia”) – „Strategie obrony
życia”.
13.45 – Zakończenie części w Auli.
15.30 – Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich.

Organizator

Organizatorem Pielgrzymki oraz Tygodnia Modlitw o Ochronę Życia jest Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka, które od ponad dwudziestu lat działa na rzecz prawnej obrony życia człowieka. Jego założycielem był dr inż. Antoni Zięba. Stowarzyszenie  realizuje swoją misję m.in. poprzez edukację pro-life i organizowanie wsparcia dla rodzin, w tym również finansowego w ramach Funduszu Dziecka Chorego i Funduszu Ochrony Macierzyństwa. Więcej informacji o podejmowanej działalności na www.pro-life.pl

Wojciech Zięba
prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka

Pozostałe artykuły