XXXVIII Światowy Dzień Młodzieży

W niedzielę, 26 listopada obchodzić będziemy XXXVIII Światowy Dzień Młodzieży.

„W obliczu dramatów ludzkości, a zwłaszcza cierpienia niewinnych, także i my, na wzór niektórych Psalmów, którymi się modlimy, pytamy Pana: „Dlaczego?”. I to my możemy stawać się częścią odpowiedzi, jakiej udzieli Bóg. My, stworzeni przez Niego na Jego obraz i podobieństwo, możemy być wyrazem Jego miłości, która rodzi radość i nadzieję nawet tam, gdzie wydaje się to niemożliwe. – napisał Papież Franciszek w orędziu na ten dzień.

Młodych z Ełku i okolic zapraszamy do parafii pw. św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika w Ełku.

Plan spotkania wygląda następująco:

16.00 – Msza Święta – przewodniczy bp Dariusz Zalewski

ok. 17.00  – Radując się w nadziei – słowo, spotkanie i agapa

ok. 18.00 – Zakończenie spotkania

Młodzi z Augustowa i okolic spotkają się w par. pw. Matki Bożej Częstochowskiej.

Plan spotkania wygląda następująco:

18.00 – Msza Święta i wieczór uwielbienia

Jako datę ustanowienia Światowych Dni Młodzieży przyjmuje się dzień 20 grudnia 1985 roku, kiedy to Jan Paweł II na spotkaniu opłatkowym, wobec Kardynałów i Pracowników Kurii Rzymskiej, wyraził pragnienie, by Światowe Dni Młodzieży odbywały się co roku w Niedzielę Palmową jako spotkanie diecezjalne, a co dwa lub trzy lata w wyznaczonym przez niego miejscu jako spotkanie międzynarodowe. Od 2021 diecezjalne spotkanie z decyzją papieża Franciszka będą organizowane w Niedzielę Chrystusa Króla.

Spotkaniom towarzyszą dwa szczególne znaki podarowane przez Jana Pawła II, którymi są Krzyż Światowych Dni Młodzieży oraz Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani. Znaki te nie tylko są z młodymi podczas ŚDM, ale non-stop krążą po świecie, gromadząc na modlitwie i adoracji setki, a nawet tysiące młodych każdego dnia.

Tekst orędzia: https://sdmpolska.pl/aktualnosci/490,oredzie-ojca-swietego-franciszka-na-xxxviii-swiatowy-dzien-mlodziezy

Opr. MZ