Bierzmowanie w Areszcie Śledczym w Suwałkach

„Praktycznie każdy mężczyzna lubi wyzwania, a bierzmowanie jest pewnego rodzaju wejściem w survival wiary, gdyż zobowiązuje nas do mężnego opowiedzenia się za Jezusem Chrystusem” – powiedział biskup pomocniczy diecezji ełckiej w kaplicy Aresztu Śledczego w Suwałkach, gdzie sześciu osadzonych przyjęło sakrament bierzmowania.

Ks. bp Dariusz Zalewski, który był szafarzem sakramentu, podkreślił w homilii, że trzeba mieć dużą odwagę, aby przystąpić do bierzmowania, szczególnie gdy odbywa się ono w takim miejscu jak zakład karny, ponieważ w oczach innych więźniów może zostać odebrane to jako pewna słabość. Zachęcił wszystkich do wybierania w codzienności choćby maleńkiego dobra, ponieważ ono chroni człowieka przed popełnianiem życiowych błędów, których konsekwencją mogą stać się więzienne kraty.

         „Dziękuję, że Ksiądz Biskup do nas przyjechał i swoją obecnością mówi do zgromadzonych tutaj mężczyzn, że Kościół w nich wierzy, a Bóg nigdy z nich nie zrezygnował” – takimi słowami zwrócił się do biskupa Dariusza kapelan Aresztu Śledczego w Suwałkach ks. Szymon Wysocki. „Przygotowanie do bierzmowania w takim miejscu jak więzienie jest bardzo proste i polega głownie na indywidualnych rozmowach, katechezach i życiu sakramentalnym” – dodał kapelan.

W ramach podziękowania więźniowie przekazali księdzu biskupowi książkę „Za siódmą bramą jest wolność” oraz różaniec, prosząc tym samym o modlitwę w ich intencji. Na koniec uroczystości ksiądz biskup wręczył każdemu krzyż i obrazek, które mają przypominać o tym wyjątkowym dniu i otrzymaniu mocy Ducha Świętego.

Redakcja

Pozostałe artykuły