Wprowadzenie relikwii bł. Ulmów oraz inauguracja DNNUJ w Ełku

W sobotę 2 grudnia 2023 r. podczas inauguracji Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa nastąpi uroczyste wprowadzenie do katedry ełckiej relikwii bł. Rodziny Ulmów.

Uroczystość zostanie poprzedzona duchowym przygotowaniem, które rozpocznie się Mszą św. o godzinie 18.00 w środę, 29 listopada. W tym dniu przewidziana jest konferencja o świadectwie wiary Błogosławionych. W czwartek po Mszy św.  o godzinie 18.00 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Natomiast w przeddzień uroczystości, w piątek po Mszy św. o godzinie 18.00 odbędzie się „Droga Krzyżowa z Rodziną Ulmów”.

W sobotę, 2 grudnia 2023 r. wierni parafii katedralnej w Ełku zgromadzą się już o godzinie 13.00 na wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu, po której nastąpi uroczyste powitanie relikwii. Natomiast o godzinie 14.00 uroczystą Mszę św. z wprowadzeniem relikwii bł. Rodziny Ulmów oraz inaugurującą kolejny rok DNNUJ, będzie sprawował bp Jerzy Mazur, biskup ełcki, bp Stanisław Jamrozek, biskup pomocniczy diecezji przemyskiej oraz księża z rejonu ełckiego.

Zapraszamy do udziału w przygotowaniu duchowym oraz w uroczystościach. Zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem heroicznej Rodziny z Markowej. W diecezji ełckiej relikwie błogosławionej Rodziny Ulmów w najbliższych dniach zostaną wprowadzone również do par. pw. św. Jana Pawła II w Ełku oraz par. pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wigrach.

Pozostałe artykuły