Warsztaty liturgiczne dla lektorów w Wyższym Seminarium Duchownym w Ełku

W dniach 19 – 21 stycznia 2024 r. odbyły się w Wyższym Seminarium Duchownym w Ełku warsztaty liturgiczne dla lektorów. Wzięło w nich udział 30 uczestników z parafii naszej diecezji. Tegorocznym tematem warsztatów była formacja i stopnie Liturgicznej Służby Ołtarza. Nie zabrakło warsztatów fonetycznych. Młodzi w tym czasie uczestniczyli w życiu wspólnoty seminaryjnej, przyglądali się życiu alumnów oraz sami mogli zastanowić się nad swoją życiową drogą podczas wspólnych Mszy Świętych, adoracji Najświętszego Sakramentu, konferencji i wspólnych modlitw. W Niedzielę lektorzy spotkali się z bp. Dariuszem Zalewskim, biskupem pomocniczym Diecezji Ełckiej, który odpowiadał na pytania młodych i sprawował Mszę Świętą.

Serdecznie dziękuję wszystkim lektorom i ministrantom, którzy wzięli udział w warsztatach liturgicznych w tym roku. Dziękuję również duszpasterzom – proboszczom i wikariuszom – którzy zachęcili swoich lektorów i pomogli im wziąć udział w warsztatach doskonalących umiejętności czytania słowa Bożego i posługiwania podczas liturgii, a także umożliwiających głębsze poznanie i umiłowanie Chrystusa.

Mam nadzieję, że wspólnie przeżyty czas zaowocuje dojrzalszym przeżywaniem Mszy świętej i dbałością o własną formację. Zapraszam ponownie w przyszłym roku oraz na inne spotkania organizowane dla ministrantów i lektorów. Króluj nam Chryste!
ks. Dariusz Konopko
Duszpasterz LSO Diecezji Ełckiej

Pozostałe artykuły