„Jestem z Tobą” – spektakl na deskach ECK

Wigilia Święta Miłosierdzia dała nam możliwość uczestniczenia w wydarzeniu teatralnym pt.: „Jestem z Tobą”. Dzięki uprzejmości dyrektor Pani Anety Werla, spektakl odbył się na deskach Ełckiego Centrum Kultury i zgromadził liczną widownię.

Adaptacja „Dzienniczka” św. s. Faustyny i „Wspomnień” bł. ks. Michała Sopoćko pozwoliła nam spojrzeć oczami świętych na tajemnicę miłosierdzia, jaką Bóg rozpalił w ich sercach. Wprowadziła na drogę ufności, która wiodła przez zmagania z własną słabością i niewystarczalnością wobec Bożych wyzwań. Serdecznie dziękujemy aktorom Aleksandrze Posielężnej i Karolowi Górskiemu, których gra sprawiła, że i w naszych sercach pojawiło się pragnienie poznania duchowości św. s. Faustyny i zgłębiania tajemnicy Bożego Miłosierdzia.

Dziękujemy też wszystkim, którzy objęli patronat nad tym wydarzeniem: Diecezji Ełckiej, Miastu Ełk, Ełckiemu Centrum Kultury, Caritas Diecezji Ełckiej, Martyrii, Katolickiemu Przedszkolu „U Lolka” im. św. Jana Pawła II oraz parafii pw. św. Jana Pawła II w Ełku.

s. Tabita


CHCESZ POZNAWAĆ MIŁOSIERDZIE przez medytację Pisma Świętego i „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny?

PRAGNIESZ DOŚWIADCZAĆ MIŁOSIERDZIA w sakramentach świętych, modlitwie osobistej i wspólnotowej oraz podczas organizowanych spotkań formacyjnych?

SZUKASZ WSPÓLNOTY?…

Zapraszamy Cię na drogę formacji w Stowarzyszeniu Apostołów Bożego Miłosierdzia FAUSTINUM, którego wspólnota powstaje w Ełku przy Zgromadzeniu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

Spotkanie FAUSTINUM odbędzie się w 93. rocznicę objawień obrazu Jezusa Miłosiernego św. s. Faustynie, tj. 22 lutego o godz. 17:30 w kaplicy pw. Miłosierdzia Bożego przy ul. ks. prał. M. Szczęsnego 5 w Ełku (Dom Pomocy Społecznej „Misericordia”). Comiesięczne spotkanie poprowadzi ks. dr Ryszard Sawicki i Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. W programie: adoracja Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego miłosierdzia, Eucharystia i poczęstunek.

Więcej informacji o FAUSTINYUM u s. Tabity posługującej w Domu Samotnej Matki, tel. 506 353 228 i na stronie internetowej: faustinum.pl.

s. Tabita Staroszczak ISMM

Pozostałe artykuły