Św. Jan Paweł II – ur. 18.05.1920 r. w Wadowicach, jako Karol Wojtyła , zm. 02.04.2005 r. w Watykanie. Polski duchowny rzymskokatolicki, biskup pomocniczy krakowski (1958-1964), arcybiskup metropolita krakowski (1964-1978), kardynał prezbiter (1967-1978), zastępca Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski (1969-1978), 264. papież i 6. Suweren Państwa Watykańskiego w latach 1978-2005. Święty Kościoła Katolickiego, patron m.in. rodzin, 11 miast w Polsce, w tym Ełku, Światowych Dni Młodzieży, których był inicjatorem oraz Akcji Katolickiej w Polsce. Był miłośnikiem Eucharystii. W przemówieniu do młodych mieszkańców Bolonii, 27 września 1997 roku, powiedział: „Eucharystia jest tajemnicą mojego dnia. Nadaje siłę i sens całej mojej działalności w służbie Kościołowi i całemu światu… Niech Jezus obecny w Najświętszym Sakramencie przemówi do waszych serc. To On jest prawdziwą odpowiedzią na życie, której szukacie. Pozostaje tu z nami: jest Bogiem z nami. Szukajcie Go bez zmęczenia, przyjmujcie Go bez zastrzeżeń, kochajcie Go bez przerwy: dziś, jutro, na wieki!”
Św. Jan Maria Vianney – ur. 08.05.1786 w Dardilly koło Lyonu, zm. 04.08.1859 w Ars; znany, jako Proboszcz z Ars, francuski ksiądz, tercjasz franciszkański, święty Kościoła Katolickiego. Od 1929 roku patron proboszczów katolickich. Był męczennikiem konfesjonału i niezmordowanym głosicielem Słowa Bożego, wzorem pobożności i gorliwej służby Bogu. Jako spowiednik, przyciągał wiernych z całej Francji. Miał niesamowite poszanowanie do Mszy Świętej i Eucharystii: Po konsekracji, kiedy trzymam w dłoniach Najświętsze Ciało Pana, jeśli przeżywam chwile zniechęcenia i myślę, że godny jestem tylko piekła, mówię w duszy: „Gdybym tylko mógł zabrać Go ze sobą do piekła, w Jego obecności czułbym się tam jak w raju! Mógłbym cierpieć tam przez całą wieczność, gdybym mógł przebywać tam razem z Jezusem. Wtedy jednak nie byłoby to już piekło, bo płomienie Bożej miłości prędko ugasiłyby ogień sprawiedliwości”.
Bł. Ks. Jerzy Popiełuszko –ur. 14.09.1947 r. w Okopach, zm. 19.10.1984 r. we Wrocławiu; polski duchowny rzymskokatolicki, tercjasz franciszkański, kapelan warszawskiej „Solidarności”, obrońca praw człowieka w PRL, zamordowany przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa, błogosławiony i męczennik Kościoła katolickiego. Ks. Jerzy Popiełuszko był symbolem walki z PRL, nawoływał do pokoju, przebaczenia i zaprzestania przemocy. Gorliwie głosił Słowo Boże, a siłę czerpał właśnie z Mszy Świętych, które odprawiał często dla tłumów wiernych. To właśnie Eucharystia była dla niego sposobem na kontakt z ludźmi, próbą, do trafienia do ich serc. W każdą ostatnią niedzielę miesiąca, rozpoczynając od 1982 roku, ks. Jerzy Popiełuszko odprawiał Msze Święte za Ojczyznę i to właśnie wtedy nawoływał, aby „Zło dobrem zwyciężać!„.
Św. Teresa od Dzieciątka Jezus – ur. 02.01.1873 r. w Alencon, zm. 30.09.1897 r. w Lisieux; francuska karmelitanka bosa, córka świętych Ludwika i Marii Martin, ziewica, siostra służebnicy Bożej Leonii Martin, święta kościoła katolickiego oraz doktor Kościoła. Dla św. Teresy Eucharystia była wszystkim: szczęściem, niebem, spełnieniem wszystkich pragnień. Swoje pierwsze spotkanie z Chrystusem w Eucharystii wspominała: „Tego dnia nie było to już spojrzenie, ale zjednoczenie; nie było już dwojga; Teresa znikła jak kropla wody w głębinach oceanu. Pozostał sam Jezus; On był mistrzem, Królem„. Od tego dnia Komunia Święta stała się dla niej najważniejszym wydarzeniem. Św. Teresa od Dzieciątka Jezus jest między innymi patronką misji katolickich, karmelitanek oraz osób chorych na AIDS.
Bł. Karol Acutis – ur. 03.05.1991 r. w Londynie, zm. 12.10.2006 r. w Monzy; włoski uczeń w Mediolanie, błogosławiony Kościoła katolickiego. Gdy miał ok. 4 lat, przyśnił mu się jego zmarły dziadek, który poprosił go o modlitwę, ponieważ był w czyśćcu. Młody Karol modlił się, a po przystąpieniu do pierwszej Komunii Świętej rozpoczął praktykę codziennego uczestnictwa w Eucharystii i cotygodniowe spowiedzi świętej. Miał zainteresowania typowe dla młodych ludzi, takie jak podróżowanie, piłka nożna, życie towarzyskie, ale był obdarzony predyspozycjami do informatycznych działań. Z tego powodu założył strony internetowe o cudach eucharystycznych oraz o świętych katolickich. Samą Eucharystię nazywał „autostradą do nieba„. Tydzień przed swoją śmiercią, dowiedział się, że „grypa”, na którą był leczony, to tak naprawdę ostra białaczka. Swoje życie ofiarował za papieża i Kościół. Jest patronem Internetu.
Św. O. Pio – ur. 25.05.1887 r. w Pietrelcinie, zm. 23.09.1968 r. w San Giovann Rotondo; włoski duchowny rzymskokatolicki, prezbiter, kapucyn, stygmatyk i święty Kościoła katolickiego. Doskonale rozumiał istotę i wartość Eucharystii. „Świat mógłby istnie nawet bez słońca, ale nie może istnieć bez Mszy Świętej” – mówił. Przez ponad 58 lat ojciec Pio codziennie uczestniczył w Eucharystii łącząc się duchowo z Chrystusem Ukrzyżowanym i Zmartwychwstałym. Była ona dla niego źródłem i szczytem, punktem oparcia oraz ośrodkiem całego życia i działania. We Mszy Świętej widział całą Kalwarię, przeżywał ją, jako wstrząsającą tajemnicę Męki Pańskiej. „Przed Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie wzbudzaj święte uczucia, rozmawiaj z Nim, módl się i trwaj w objęciach Umiłowanego„.